PRIPREMA ZA OBJAVLJIVANJE POMENA NAŠOJ RAJI, A U POVODU SEDME GODIŠNJICE SAJTA 1. MARTA 2014.

Ove godine sam neuobičajeno rano počeo sa akcijom za Pomen 2014, ne zato što meni treba operativni kapital, tj. obrtna sredstva, već zato što su članovi počeli da mi šalju / daju lovu. Knjigovodstvo mora biti uredno, pa ne moram da brinem hoće li neko kazati da sam kupio od ovih para.

1. marta 2007. godina četrnaestoro od vas, oni čije sam email adrese tada imao (stojnic@hallite.co.uk; dejan@djesi.ba; dnascep@worldonline.nl; doolair@yahoo.com; muhidin.zlatar@bhdca.gov.ba; gir@bih.net.ba; mirko.bozic@zg.htnet.hr; senasena@lol.ba; svetislav.gacinovic@uclh.nhs.uk; tasevac1@yahoo.com; ntski@hotmail.com; vojo.mar@EUnet.yu; shtolba@EUnet.yu; zlatko744@yahoo.com; omarsaracevic@sbb.co.yu), dobili su email sa uputstvom da kliknu na ovaj link!

I ugledali su ovo . [Kliknite na ovu sličicu, pa će se ona povećati. A ako kliknete u donji desni ugao (bukvalno, 1X1cm) te povećane slike, imaćete prvu ikada stranicu www.Aeroklub-Sarajevo.ba u prirodnoj veličini].

AEROKLUB SARAJEVO SE POJAVIO NA INTERNETU !!!!!

Godišnjice ovog događaja smo obilježavali objavljivanjem pomena svim znanim našim preminulim članicama i članovima u Oslobođenju. 2013 je pomen izgledao ovako:

Original Pomena se može uvijek naći na http://www.oslobodjenje.ba/portal/images/press/obituaries/smrtovnice-28.02.2013.pdf na drugoj stranici. Podsjećanja radi, evo kako su izgledali Pomeni svih ovih godina

2008: ; 2009: ; 2010: ; 2011: ; 2012:

Naša preminula raja su to zaslužila. Kako Marko Trogrančić (nakon vraćanja na spisak živih) reče, "Padobranci, Jedrilicari, Motorni piloti kao i Modelari, svi smo bili zagrijani i složni kao jedna Familija, kako u klubu na OBALI tako i na Butmiru" (obratite pažnju da je Marko napisao velikim slovima Padobranci, Jedrilicari, Motorni piloti, Modelari, OBALI, Butmiru!)

Važno je napomenuti da je Povodom prve godišnjice sajta, 2008, OSLOBOĐENJE ČASTILO!

Prošlogodišnji Pomen je koštao 821,75KM, kao stalne mušterije, dobili smo popust 5%. Šta će biti za pola godine, niko ne zna.

Prilog od: Datum: Iznos Stanje Napomena
Prelilo love od 2013.   110,14KM 110,14KM

Ko je zaslužan za ovo, pogledajte ovde

Samir Fazlagić Faza, sin našeg čika Fadila Fazlagića 02.03.2013. 50,00KM 160,14KM
Ahmed Agić 02.09.2013. 30,00KM 190,14KM
Marko Trogrančić 02.09.2013. 20,00KM 210,14KM €10
Ševko Džananović 02.09.2013. 10,00KM 220,14KM

Fond za 2014 220,14KM

220,14KM

Ukoliko neko želi da dopuni fond za 2014. godinu, nišanski parametri su ovde ispod, i svi ćemo mu biti zahvalni. Naravno da će to biti trenutno objavljeno na stranici "SedmaGodišnjica Priprema".

1. ako je uplatioc iz BH, onda je dovoljno da navede

Banka: RAIFFEISEN BANK

Transakcijski racun: 1613 0000 3747 0476

Ako uplata ide preko interneta, mora se navesti moje ime. Ako se ide u banku, neka moje ime, kada se pojavi na ekranu, bude kontrola da je broj računa korektno ukucan.

Za uplate iz inostranstva više načina:

2. PayPal je apsolutno najsigurniji i najbrži način za transfer novca. Logujete se na svoj PayPal account, izaberete tab "Send money" , i popunite kao u mom primjeru. 2011. godine nije bilo apsolutno ni jednog jedinog problema sa ovim načinom transfera, a bilo ih je 7. Svaku transakcija je izvršena za manje od 5 sekundi!

3. Ja imam račun Natwest banci u Londonu. Podaci su:

Banka: Natwest

Ime na računu: DEJAN STOJNIC

BIC: NWBKGB2L

IBAN: GB16NWBK60042494614261

Fizičko slanje novčanica klasičnom poštom, bilo u Sarajevo, bilo u London, NE DOLAZI U OBZIR, pošto ja ne mogu da garantujem gdje ću biti u koje vrijeme.

U svakom slučaju, SVAKAKO NAVEDITE KO UPLAĆUJE i da uplata ide na moje ime. Takođe, SVAKAKO me emailom obavijestite o izvršenoj uplati. Ukoliko od mene ne dobijete potvrdan email u roku od tri dana, DIŽITE FRKU! Kako šta dobijem, objaviću detalje ovdje.

Permanentni zadatak je da prikupimo što je moguće više dokumentacije o Aeroklubu Sarajevo i njegovim članovima i prijateljima. Dokumentacije svake vrste, slika, priča, papira, plaketa, anegdota.

Ako ste na naslovnoj strani sajta doveli miša iznad , onda je iskočila moja poruka. Ako to niste uradili, evo poruke

Hvala svim članovima i prijateljima Aerokluba Sarajevo i posjetiocima ovog sajta na doprinosima za izgradnju sajta. Kako davno rekoh u mojoj izjavi, ja sam, uz vašu ogromnu pomoć, u neku ruku, zapisivač perioda od 1946. do aprila 1992. Neka vrsta "Hodoljublja". Ja samo slažem kockice koje mi svi vi šaljete. Znam da je sehara sa kockicama sve manje, ali nema veze, dok ima nas, nalaziće se vazda po neka nova.

Zahvaljujem se Team-u   i njegovom direktoru Azuru Ajanoviću na nesebičnoj podršci održavanju ovog sajta.

I na kraju, posebno se zahvaljujem mojoj Seni na podršci, a bogami i ogromnom strpljenju koje je imala gledajući me kako stotine sati provodim pred ekranima, dok ona, umotana u deku , gleda televiziju.

Idemo dalje ...

PS: Konstrukcija finansiranja svih Pomena, uključivo i imena članova koji su participirali u finansiranju, detaljno je prikazana ovde