Bogdan Kršić - Boban (mod, jed) - član Modelarske škole 1945; Jedan od 33 polaznika Modelarske škole Aerokluba Sarajevo 1945, trideset i troje veličanstvenih, kako sam ih ja nazvao. Ta škola je ona klica iz koje je naš klub ponikao.

PREMINUO u Beogradu 21.oktobra 2009; jedriličarsko "A" na Mojmilu 1948, kao i jedan skok padobranom na Rajlovcu. Napravio 36 vlastitih konstrukcija modela jedrilica, motornih penjača, sobnih modela. Bio reprezentativac BiH na takmičenjima u Sarajevu, Mostaru, Zagrebu, Samoboru, Novom Sadu, Rumi, Vrscu, Ljubljani, Bledu, Skoplju i dr. osvojio prvo mesto i državni rekord na Saveznom takmičenju sobnih modela u Ljubljani (1950?) u kategoriji trupnih modela;
Leb Cvetković dodaje:
Poznato je da je Bogdan Kršić bio i veliki umjetnik, dobitnik najviših državnih priznanja i niza nagrada za grafiku i opšti doprinos kulturi i umjetnosti. Ovom prigodom želim da ponovim njegove izjave, koje je davao u raznim prilikama, svečanim ili običnim: “Rad u Aeroklubu Sarajevo i moje bavljenje modelarsvom i jedriličarstvom značajno je uticalo na moje vaspitanje i budući rad.”

slika , slika , slika , slika

Povratak na In-memoriam-e

21. OKTOBAR 2009: BOGDAN BOBAN KRŠIĆ

Neno Hrisafović mi 22. oktobra piše:

Dragi Dejane,

primili smo tužnu vest da je juče, 21 oktobra 2009, preminuo u Beogradu naš stari jaran, modelar i jedriličar Bogdan-Boban Kršić.
Napustio nas je još jedan veteran sportskog vazduhoplovstva, zaslužni radnik već od prvih dana osnivanja sarajevskog aero-kluba. Bio je  dobar i prijatan čovek.
Njegovi modelarski uspesi su bili takvi da bi bilo poželjno da jedan prelazni pehar na polju vazduhoplovnog modelarstva u BiH nosi njegovo ime.

On će ostati, nama starima, u toplom sećanju.

Neno Hrisafović

A ja dodajem: Hvala mu za doprinos sportskom vazduhoplovstvu Bosne i Hercegovine i bivše Jugoslavije. Bio je član Modelarske škole 1945, grupe koju sam ja nazvao "33 VELIČANSTVENA" !

Neka je vječni pokoj i mir Bobanovoj duši.

Povratak na In-memoriam-e