Radomir Lisov (pad);  Poginuo, sin Veljka, član Aerokluba Sarajevo SA APSOLUTNO NAJKRAĆIM AKTIVNIM STAŽOM: MANJE OD 30 SEKUNDI !!! Rođen 16.06.1954. god. Kao član AK Sarajevo tragično izgubio život pri izvođenju prvog padobranskog skoka 21.06.1973. god. Skakao je iz aviona AN-2, držeći se za gurtnu, odnosno karabin kuku, najvjerovatnije nesvjesno, pritisnuo je opružni osigurač, kada je predhodni padobranac skočio, sajla se od trzaja zatresla i iskočila iz usta karabin kuke. Radomir je bio na redu za skok, ispustio je gurtnu i napustio avion. Gurtna za prinudno otvaranje padobrana udarila je u ruku nastavnika Joce Mandića, a potom od rub vrata, padobran se nije mogao aktivirati, a on nije aktivirao rezervni padobran. Pet dana pošto je namirio 19 godina, a istog dana kada je maturirao u Drugoj gimnaziji, mladi život se nažalost ugasio.

Ja (Dejan) sam bio svjedok. Stajao sam na betonki ispred hangara sa Vojom Marjanovićem. Pet metara od nas su stajale Radomirova majka i sestra. U prvom momentu smo pomislili da je sondaža, ali je poslije par trenutaka postalo jasno da je to padobranac za kojim leprša gurtna. Lisov nije napravio ni jedan jedini pokret prema ručici rezervnog padobrana, tokom cijelog pada je bio apsolutno neaktivan. Pao je u baštu sa grahom 200 metara lijevo od izlaza sa našeg parkinga. Vojo i ja smo sjeli na motor o odjurili tamo. Bilo je jezivo. Jedan od emotivno najtežih trenutaka u mom životu je bio kada je majci i sestri rečeno šta se desilo;

slika