Ahmet Musić Musa (nast pad, nast mot), rođen 26.01.1949, upisao se u Aeroklub u septrmbru 1964, početnička padobranska obuka na Butmiru april 1965, a prvi skok praznični, 1. maja 1965. Motorna obuka u Zalužanima 1969. Usput i suprug Vesne Ćeranić

slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , video Butmir 1986, slika , slika , slika , tekst, slika , slika slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika ,slike sa Seletove dženaze (19, 20), slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika , slika ,

email ahmet_music@yahoo.com
skype

telefon kućni

telefon mobilni

telefon 3
telefon 4
država
grad
adresa

Takmičenja:

1971. Rijeka. "Kvarner Kup" (učesnici Omladinskog prvenstva Jugoslavije) - 1. mjesto (zlatna medalja)

1972. Murska Sobota, Seniorsko prvenstvo Jugoslavije - 3. mjesto (bronzana medalja) u skokovima na cilj

1972. Bitola, Omladinsko prvenstvo Jugoslavije - 1. mjesto (zlatna medalja) u disciplini 1500m stil cilj, 1. mjesto u generalnom plasmanu (zlatna medalja i naslov omladinskog prvaka Jugoslavije)

1973. Banja Luka, Seniorsko prvenstvo Jugoslavije - 2. mjesto (srebrna medalja) u skokovima na cilj

1975. Leskovac,  Seniorsko prvenstvo Jugoslavije 1. mjesto (zlatna medalja) u skokovima na cilj i naslov državnog prvaka u skokovima na cilj

1975. Leskovac, Kup grada Leskovca (učesnici seniorskog prvenstva Jugoslavije) - 1. mjesto

1975. Tuzla, Republičko prvenstvo - 1. mjesto (zlatna medalja) u skokovima na cilj, 1. mjesto (zlatna medalja) u generalnom plasmanu

Ovdje ne navodim uspjehe koje sam postigao kao član ekipe BiH (a bilo ih je mnogo), jer oni ne pripadaju meni nego cijeloj ekipi.

Učešće u reprezentaciji

1973. Član reprezentacije Jugoslavije na 'Jadranskom Kupu' u Portorozu.

Sportska priznanja VSJ

Zlatna padobranska značka 1972

Zlatna padobranska značka sa jednim dijamantom (Ispunjeni uslovi 1973, trebovana i dobijena 1975)

Rekordi

1975 godine u Leskovcu sam postavio rekord (nezvanični, ali sam jako ponosan na njega)

Od DESET skokova na cilj sa klasičnim padobranom (prije pojave krila), imao sam ukupnu udaljenost od cilja 4 centimetra (9 'nula' i jedan skok od 4 cm). Taj rekord niko u bivšoj državi nije uspio dostići ni oboriti sa klasičnim padobranom.

Bilo je nekih rezultata i u motornom, ali su uglavnom vezani za republičke relije, pa nisu vrijedni pomena, obzirom na konkurenciju. Učestvovao sam na jednom saveznom reliju, ali bez plasmana na prve 3 pozicije.