Darko Sovič, jedriličar 1987

slika

Darko piše 26.10.2013:

Pozdrav iz Slovenije Dejane,

Zovem se Darko Sovič. Javljam se povodom sajta Aeroklub Sarajevo za kojeg sam saznao juče, kada sam sreo Habibović Irfana u Sarajevu. Danas sam pregledao sajt koji je super i sve čestitke. Setio sam se divnih dana 1987/1988 kada sam i bio i sam član Aerokluba. Sjećam se  Irfana Habibovića, Ahmeta Žuje i Nusreta Taševca koji su mi bili nastavnici, pa i Balabana koji nas je neumorno vukao u vazduh. Tu su bile i kolege sa kojima smo zajedno bili na tečaju od kojih se sećam Vesne Stipić, Marka Basrak i svi mi smo bili tamo iz Srednje Vojne Škole Rajlovac, u kojoj sam bio od 1984 pa do 1988.

Laširao sam na Blaniku L-13 YU-5334 i još i danas se sećam jake noge instruktora Žuje poslije sletanja.

Prilažem i jedinu fotku koja mi ostala iz tog doba, a sedim u Vuku, kojeg nisam nikada letio.